TaRuta презентує новий CD «UŽ JŪSŲ IR MŪSŲ LAISVĘ!»

Київський WorldMusic гурт «TaRuta» презентував на своїй офіційній сторінці в мережах Soudcloud і Facebook свій новий україно-литовський альбом «UŽ JŪSŲ IR MŪSŲ LAISVĘ! / ЗА ВАШУ І НАШУ СВОБОДУ!». І за змістом, і за настроєм платівка вийшла бойова. А присвятили її музиканти литовським та українським борцям за свободу.

До платівки увійшло чотири пісні литовською мовою про героїв минувшини , чотири пісні українською про нинішніх героїв з лав ЗСУ та добробатів і одна пісня двомовна, заспівана спільно з литовськими рокерами “Skyle”. Серед пісень литовською мовою є пісня лісових братів «Mėnulis – tikras tėvas jo... / Місяць – справжній батько його...» та авторська пісня українського повстанця Гриця Герчака «Oi, viršūnės mano! / Верхи мої, верхи!», перекладена литовською мовою поетом Владасом Бразюнасом. Він же зробив переклад і двох пісень «TaRuta» на слова Тараса Шевченка – «Priešai geradariai / ШевченкА» та «Dniepras platusis / Реве та стогне...». До останньої «тарутяни» написали абсолютно нову музику, відмовившись від хрестоматійної мелодії. 

«Шевченко завжди з особливою любов’ю згадував Вільнюс у своїх віршах, бо саме там він навчався малювати у професійних художників. Ми хочемо познайомити литовську молодь з його творчістю, тому даємо йому зазвучати по новому. А «Реве та стогне Дніпр широкий» для нас взагалі знакова пісня – ми співали її на сцені Майдану вночі з 18 на 19 лютого, коли навкруги все палало і вибухали шумові гранати», - ділиться спогадами керманич гурту «TaRuta» Євген «Їжак» Романенко.

Ще до альбому увійшли чотири авторські пісні, написані «тарутянами» безпосередньо в зоні бойових дій на Донбасі – «Думки після бою» (записана з Борисом Севастьяновим), «Дике поле» (написана у с. Піски та присвячена добровольцям), «Ангели» (про збитий над Луганськом у червні 2014 Іл-76) та «Молитва» (записана спільно з «Гайдамаками» та Борисом Севастьяновим). Є на диску і десята пісня – ще одна версія спільної з литовцями “Skyle” пісні «Обітниця», де литовці свою частину заспівали українською.

 Гурт «TaRuta» вже презентував цей диск у Литві та Грузії. В Україні ж його можна буде почути і придбати на фізичному носії на концертах гурту, найближчі з яких плануються в Ужгороді, Полтаві, Харкові та Києві. Також альбом вже доступний у iTunes, GooglePlay, Deezer та Amazon. Гурт «TaRuta»  бажає всім приємного прослуховування!

     

TaRuta - Spirit of the nation that Rocks!
Copyright © 2016
created by ashanic killa*